Futurama - postavy

    Ve Futuramě je spoustu postav, ale popíšeme si zde jen ty nejhlavnější :)

FryFilip J. Fry se narodil v New Yorku v 20. století. Jeho rodiče  ho neposlali do školy, protože si mysleli, že by bylo plýtvání penězi daňových poplatníků. Dostal práci jako doručovač pizzi a měl holku, Michelle, která ho podvedla. Na Silvestr 1999, Fry měl doručit  pizzu do  kryogenní výzkumné laboratoře a spadl do komory a zmrazil se na  tisíc let. V roce 3000 zjistil že má vzdáleného příbuzného, profesora Fahrnswortha.Pak nastoupil do  Planet Express a stal se zase poslíčkem. Jeho nejlepším přítelem je robot Bender a má velkou slabost pro Leelu, což je Kapitánka lodi Planet Express.

FotoTuranga Leela se narodila ve stokách New New Yorku,jako mutant. Její jedinou mutantskou vlastností je její jedno obří oko, byla prohlášena jako nejméně zmutovaný mutant a tak ji rodiče nechali před sirotčintcem . Touha, aby ji nechali žít normální život, jí rodiče opustili.Byla šikanována za to, že je  kyklop, dokonce i slepé dítě se jí smálo.Podařilo se jí  získat práci jako kryogenní radní. Když Fry přišel do budoucnosti, vzdala se  svého zaměstnání, a je teď kapitánkou Planet Express .

FotoBender Rodrigez byl vyroben v Mexiku ( jako vadný kus, to se dozvíte v 6. sérii v jednom z epizod ). Byl vyroben frimou Mámin hodný robot a je jejím  synem # 1729. Šel na univerzitu v ohýbání, kde působil majored v ohybu a minored v Robo-amerických studií. Pokouší se stále zabít v sebevražedné budce. Aby zůstal střízlivý a měl čistou hlavu musí stále pít alkohol, jakmile je na suchu, tak to má opačný efekt a chová se jako ožrala :D , pokud je v blízkosti magnetu začnete zpívat.

FotoPofesor Hubert Farnsworth je prapraprapraprasynovec Frye :D  Vlastní zásilkovou společnost Planet Express a ze zisků firmy většinou financuje své bláznivé vynálezy. Dříve pracoval pro firmu mom co. kde pro Mámu vymýšlel různé věci a jednou z nich jsou roboti. Také je to profesor na Mars University, kde má na starosti jeden nesmyslný a dlouhý předmět do kterého se zapsal pouze Fry.

FotoAmy Wong je dcera bohaté rodiny, která vlastní obrovskou farmu bugolů na Marsu. Je to dlouhodobá praktikantka profesora Farnswortha. Profesor ji zaměstnal pouze s jedním úmyslem a tím, že má stejnou krevní skupinu. Amy měla velmi mnoho vztahů a mezi těmi všemi nechyběl ani Fry a Bender. Dlouhodobý vztah má zatím s Kifem.

FotoDr. Zoidberg je jeden z nejméně oblíbených lidí ve společnosti Planet Express, kde je na pozici závodního doktora. Zoidberg je vždy hladový a skoro v každém díle ho můžeme vidět blízko popelnic a nebo jak někomu ujídá svačinu. Jeho charakteristickým pohybem je útěk :D kdy lítá ze strany na strnu, huláká a vypouští inkoust.

FotoHermes Conrad je rozený jamajčan a přeborník v podlézané. Je to nejspolehlivější člen z firmy Planet Express, kde je zaměstnán jako birokrat a má na starosti všechny administrativní práce. Jako jediný z firmy má normální rodinu, za manželku má jamajčanka Labrbaru a syna Dwighta. 


futurama - všechny díly a série zde online

Futurama česky ke zhlédnutí zdarma